Hikayemiz…

Aqua di Polo 1987 olarak hikayemiz 2016 yılında, GSS Commerce şirketinin saat pazarında gördüğü ticari fırsatı değerlendirmesiyle başladı. GSS Grup, temsilciliğini yapmakta olduğu global ve yerel markaları ile perakende sektörünün lider kuruluşları için kapsamlı tedarik zinciri ve dağıtım kanalı çözümleri sunan bir markadır. Bir GSS Grup markası olan Aqua di Polo 1987, 2016 yılından itibaren saatten gözlüğe, parfümden çantaya kadar uzanan geniş bir ürün gamı ile kısa sürede çok bilinen ve tercih edilen bir marka konumuna geldi. İş ortaklarımız, kalitemiz, yenilikçi ve ulaşılabilir fiyatlara sahip tasarımlarımız ile Aqua di Polo 1987 markası, bilinen ve beğenilen bir marka değeri kazandı.

Online satış mecralarında bilinen ve tercih edilen markamız, her yaş grubundan herkesin ulaşabileceği farklı satış mecralarında da kendini göstermeye devam ediyor. Müşterilerimiz yalnızca online’da değil gündelik olarak alışveriş yaptığı pek çok merkezde de markamıza ulaşabilir. Yüksek görünürlüğü olan bir “fast fashion” markası olarak bilinirlik oluşturmaya devam ediyoruz. Modaya uyum sağlayan kadın ve erkek gözlük ve saat modellerimiz ile modası hiç geçmeyecek zamansız gözlük ve saatlerimiz, farklı beğenilere uyum sağlayacak kadın ve erkek eau de parfüm seçeneklerimiz ile her yaş grubundan kadına ve erkeğe hitap ediyoruz.

Markamızın logosu, 1987 yılında İtalya, Buenos Aires’te düzenlenen Dünya Polo Şampiyonası’ndan alınan ilham ile tasarlanmıştır. İtalyan stilinde bir şıklık sunan markamızın saat ve gözlükleri, parfüm ve çantaları ve gözlük aksesuarı ürünleri ile stil sahibi bir şıklık vaad eder.  

1987 Aqua di Polo Olarak Misyonumuz

 • Markamızın bugüne dek kazanmış olduğu medya deneyimini, marka deneyimine çevirerek, sosyal hayatta kullanıcılarının özgüvenini arttıracak yaşam tarzı aksesuarları üreten bir marka kimliği kazanmak ve bu kimliği sürdürmek,
 • Tarzını tamamlamak, stiliyle dikkat çekmek ve özgüvenini arttırmak isteyen herkes için tamamlayıcı gözlük, saat ve aksesuarlar tasarlayarak “tamamlayıcı” olmak,
 • Bizi tercih eden müşteri kitlemizin tarzını tamamlayarak onlarla duygusal bir bağ kurmak,
 • Yalnız maddi değil duygusal olarak da bizi tercih edenlere hitap edebilmek misyonu ile ilerliyoruz.

Vizyonumuz: İyi Hissetmek ve İyi Hissettirmek

 • Bir GSS markası olan Aqua di Polo 1987 markası, “iyi hissetmek ve iyi hissettirmek” vizyonu (WIP) ile hareket eder. İletişimde tüketici motivasyonumuz iyi hisset ve hissettir vizyonu içinde “kabul görme”ye odaklanır. Günümüz toplumunda gençler iyi hissetmek ve kabul görmek için, özgüven kazanabilmek ve kendi zevkini ve tarzını yansıtabilmek için popüler ve en güncel trendlerin parçası olmaya yönelir. Bu yönelim; gençleri, kitlesel moda trendlerine yöneltebilir ya da ana trendlerin karşıtı gibi görünen alt kültürlerin kendi popüler kodlarına itebilir. Biz, bu gençlerin risk almak istemeyen ve konformist yanlarına konuşup yaratıcılığı onlara bırakacağız. Basit bir benzetmeyle, aynen lego parçaları gibi onlara birbirine uyması garanti ve güncel sonsuz seçenek verecek bir kürasyonu sahiplenip, kreasyon iddiasından uzak duracağız. Örneğin, Türkiye özelinde: dünyadaki gençlerle aynı evrenin parçası gibi hissetmek isteyen doğuştan dijital kültüre ait gençlere dünya normlarında ve ‘her yerde moda’ ürünleri taşıyacak ve onların ‘eksik kalmadan’ yaşamlarını özgüvenle sürdürmeleri, iyi hissetmeleri için bu ürünleri kullanmaya özendireceğiz.
 • Orta ve uzun vadeli hedefimiz; moda tamamlayıcı ürünler üreten markalar arasında dünya çapında bilinen ve tanınan bir marka olmaktır ancak marka olarak kendimizi yüksek moda markaları ile aynı dünyada görmek ve göstermek istemiyoruz. Biz markamızın dünyaca ünlü moda markalarının zayıf oldukları alanlarda ve onların alternatifi olarak konumlandırmak istiyoruz. Başka markalar kendilerini ünlü markaların seviyelerine çıkarmak için çaba gösterip rekabetçi bir strateji peşinde, moda konvansiyonları ile hareket ederken, biz tüketici içgörüsüne odaklanıyoruz.

Ortak Fayda Oluşturmaya Odaklı Yönetim Anlayışı

GSS Grup, çalışanlarıyla, iş ortaklarıyla ve nihayetinde tüketici ile ortak fayda oluşturmaya odaklı bir yönetim anlayışını benimser. Kendi ticari, operasyonel ve üretim verimliliğini bir tüketici faydasına dönüştürmek için komplike süreç ve gizli ajandalı iş birliklerinden uzak; şeffaf ve ‘iş bitirici’ bir tavır almayı tercih eder.

Bir GSS Grup markası olan Aqua di Polo 1987 markası da GSS Grup’un yönetim anlayışını benimser. Tıpkı GSS Grup gibi Aqua di Polo 1987'de  kendi müşterileri için en hızlı ve en geçerli çözümlerin peşindedir; tüketicisi için oldukça pratik ve popüler çözümler sunar.

1987 Aqua di Polo olarak, başarısı ile popüler olup kendini ispatlamış moda akımlarını en hızlı ve optimum kalitede herkesin ulaşabileceği ürünler haline getiriyoruz. Boy, renk ve vücut tipine göre deneme ihtiyacı barındıran tekstil ürünleri ile ilgilenmeyip standartları basit aksesuarlara odaklanıyoruz. Bu odaklı yaklaşım kendi alanında markamızın farklı ürün gruplarında, farklı tarzlarda, farklı malzemelerle çalışmasına olanak tanıyor.

Stratejimiz

Gençlerin stil sahibi bir görünüme sahip olmaları için ulaşılabilir bir pozisyonda bulunmak, gençlerin çok pahalı markalara yönelmek zorunda kalmadan, 1987 Aqua di Polo ile trendy görünmesini sağlamak marka olarak stratejimizdir.  

Marka olarak kendimizi online mecralarda ve gündelik olarak alışveriş yapılan mecralarda görünür kılarak kendimizi, tüketici için her an ve her yerde ulaşılabilir bir şekilde konumlandırıyoruz. Ürün çeşitliliğimizle; farklı kitlelere hitap ediyoruz. Ürünlerimizin modayı takip eden tasarımları ile trendleri takip etmeyi sevenleri; zamansız tasarımlarımız ile klasiklerden vazgeçemeyenleri hedefliyoruz.  

Değerlerimiz

Aqua di Polo olarak çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve tüketicilerimizle ortak fayda yaratmayı amaçlıyoruz.

Marka olarak hem çalışanlarımızla hem iş ortaklarımızla ilişkilerimizde genel iş etiği ilkelerini esas alıyoruz.

Tüm ürünlerimiz ile yenilikçi, stil sahibi ve kaliteli, tüketiciyi memnun eden ürünleri tüketici ile buluşturmayı kendimize ilke ediniyoruz.

Gerek satış öncesi gerek satış sonrası müşterilerimizin yanında duruyoruz.

Yeni ürünler geliştirerek ve operasyonel değişimler göstererek gelişmeye, gelişen modaya ve değişen beğenilere uyum sağlamaya özen gösteriyoruz.

Marka olarak kurulduğumuz günden bu yana dünyadaki bilinen markaların bir muadili ya da benzeri olmak için çaba göstermiyor; saat, gözlük, aksesuar, parfüm ve çanta ürünlerimiz ile yenilikçi ve kaliteli bir moda markası olmaya özen gösteriyoruz.

Çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve tüketicilerimize değer veriyoruz.

Başarı Hikayemiz & İş Ortaklarımız

2016 yılından günümüze markamız sürekli olarak değişim ve gelişim gösteren bir büyüme grafiğine sahiptir.

 • Markamız Doğdu: Markamız, 2016 yılında; online pazarlar ile ‘private shopping’de yükseliş gösteren ekonomi grubu ‘Polo’ markalarının büyümesinden feyz alınarak yaratıldı.
 • Trendyol İş Birliği ve Rekor Satış Rakamı: Ardından 2018 yılında en önemli iş ortaklarımızdan Trendyol ile iş birliğini gerçekleştirdik. Trendyol’da 2018 yılında gerçekleştirdiğimiz rekor satış miktarı ile hem başarı grafiğimizi yükselttik hem de bilinirliğimizi artırdık. Trendyol’da en çok satan marka olarak kısa sürede online alışveriş yapan kullanıcılar tarafından tanınmayı başardık.
 • Yepyeni Ürünler Geliştirdik: 2018 ve 2019 yıllarında ise ürün geliştirme alanında gelişme gösterdik. Hem tasarımları hem de kaliteleriyle sevilen gözlük ve saat modellerimize ek olarak parfüm ve çanta ürünlerimizi geliştirdik. Farklı tarz ve tasarımlara sahip çantalarımız ile hem sahip olduğu notalarla hem de şişeleriyle dikkat çeken parfümlerimizle yeni müşteriler kazandık.
 • Yeni Bir İş Ortağımız Oldu: 2019 yılında, yeni müşteri çekebilme gücümüz fark edildi ve Boyner’le işbirliği yaptık.  
 • Rekorlar Devam Etti: 2019 ve 2020 yılında rekor kırmaya devam ettik ve Boyner’de en çok parfüm, saat ve güneş gözlüğü satan marka olduk. Ayrıca Boyner’e giren ilk exclusive kolonyayı ürettik.
 • Yeni Satış Kanalları ile Ulaşılabilir Olduk: 2019 ve 2020 yıllarında kendimize yeni satış kanalları bulduk ve tanınırlığımızı daha da artırdık. Watsons, Carrefour, Evkur, DeFacto, BİM ve A101’de görünürlük elde ettik. Böylece farklı mecralarda tüketicilerin karşısına çıkarak ulaşılabilir bir marka kimliği kazandık. Markamızın geleneksel kanal görünümü, tüketicinin aklındaki Aqua di Polo marka ürünlerin kalitesi konusundaki soru işaretlerinin azalmasına yardımcı olmuştur.
 • Beğenilen ve Tercih Edilen Marka Kimliği: 2020 yılında, markamız kısacık bir geçmişe sahip olmasına rağmen oldukça iyi bir satış rakamına ulaştı. Kısa süre içinde kitleler tarafından bilinen, beğenilen ve tercih edilen bir marka olduk.
 • Operasyonel İyileştirmelerle Gücümüze Güç Kattık: 2020 yılı markamız için operasyonel iyileştirmeler yaptığımız bir yıl oldu. Markamızın hem lojistik hem de tedarik kalitesinde iyileştirmeler yaptık. Böylece operasyonel verimliliğimizi artırdık.
 • Kendini Kanıtlayan Bir Marka: 2021 yılında, gerek satış rakamları, gerek kullanıcı yorumları ve gerekse ürün çeşitliliği ve kalitesi ile Aqua di Polo 1987 markası olarak kendini kanıtlayan bir marka kimliği kazandık.
Teşekkürler, kayıt başarıyla tamamlandı.
Bu e-posta adresi zaten kayıtlı.
Türkçe